جوراب استپدار چیست؟

ارسال شده در : Categories:بلاگ, مقاله

یکی از نکاتی که ورزشکاران حرفه ای هنگام تمرین همیشه به خاطر دارند اهمیت لباس هایی است که استفاده میکنند چرا که جنس طرح و حتی دوخت لباس ها نیز بر روی عملکرد و ریکاوری انها تاثیر میگزارد
یکی از بخش های مهم لباس ورزشکاران جوراب است که در ادامه بیشر به آن میپردازیم

ورزشکارانی مانند فوتبالیست ها بسکتبالیست ها و…. که هنگام بازی مسافت زیادی را در میدوند به جوراب هایی نیاز دارند که از سر خوردن پا در کفش انها جلوگیری کند چرا که اگر این اتفاق بیفتد بازیکن دچار اسیب و یا حتی مصدومیت میشود
به همین منظور طراحان لباس های ورزشی جورابی را طراحی کرده اند که با داشتن برجستگی هایی در قسمت تهتانی ان باعث جلوگیری از سر خوردن بازیکن میشود


جنس جوراب استپ دار


همانطور که قبلا گفته شد جوراب های استپدار همان جوراب های عادی هستند اما با برجستگی هایی در قسمت کف پا که مانع از سر خوردن میشود و به همین علت جنس این جوراب ها باید به نحوی باشد که این برامدگی ها به پای افراد اسیبی نرساند و بهترین متریال برای تولید این جوراب ها پنبه است
پنبه به علت بافت نرمی که دارد باعث راحتی ورزشکاران و تمرکز بیشتر هنگام مسابقه میشود

لینک خرید جوراب های استپدار تاکتیک

آیا جوراب های ورزشی مردانه و زنانه خیلی با هم تفاوت دارند؟

در بازار، برخی از جوراب‌ها به عنوان جوراب زنانه، برخی دیگر به عنوان جوراب مردانه و برخی نیز به عنوان جوراب مشترک بین آقایان و بانوان به فروش می‌رسند. آیا بین جوراب‌های مردانه و زنانه حین استفاده از نمودار سایزبندی و انتخاب جوراب اندازه و مناسب تفاوتی وجوددارد؟ خیلی کم. جوراب‌های ورزشی مردانه کمی درازتر هستند چه از نظر قد افقی و چه قد عمودی در حالیکه قد عمودی و افقی جوراب‌های زنانه کمی کوتاه‌تر است.

واقعیت این است که باید ببینید کدام جوراب مناسب نوع پای شماست. اگر پای خیلی کوچک دارید جوراب زنانه بهتر است و اگر پای‌تان بزرگ است، جوراب مردانه مناسب‌تر خواهد بود و در غیراینصورت یا اگر تردید دارید، جوراب یونیسکس یا مشترک میان آقایان و بانوان را انتخاب کنید.

جوراب ساق بلند یا کوتاه

به طور کلی، جوراب‌های فشرده ساق بلند برای دویدن مناسب‌تر هستند. این جوراب‌ها به طور خاص برای فعالیت‌های ورزشی طراحی شده‌اند و طراحی آنها چندان مناسب استفاده در پرواز یا موارد پزشکی نیست و برای این موارد باید از جوراب‌های ساق کوتاه استفاده کرد که این توصیه با در نظر گرفتن فشاری است که به پا وارد می‌کنند که پیشتر در مورد آن صحبت کردیم.

همچنین جوراب‌های ساق بلند هنگام دویدن در صبح یا شب، پای شما را گرم نگاه خواهند داشت و هر چه عضلات گرم‌تر باشند، به همان نسبت احتمال مصدومیت کاهش می‌یابد.

افرادی که از امراض دردناک پا مانند ورم کف پا رنج می‌برند یا آنهایی که خواهان ثبات بیشتر در ناحیه مفاصل مچ پا حین دویدن هستند می‌توانند از جوراب‌های ساق کوتاه استفاده کنند که فشار آنها متمرکز روی مچ و نواحی مچ به پایین است. البته توجه داشته باشید که با استفاده از جوراب ساق‌ کوتاه، بخشی از فشاری را که باید به پای‌تان وارد شود، قربانی می‌کنید پس اگر دچار مشکل خاصی در ناحیه پا نیستید، حتما از جوراب‌های ساق بلند استفاده کنید.

با این حال اگر از درد ساق پا رنج می‌برید، قطعا باید از جوراب‌های فشرده ورزشی که ساق شما را کامل می‌پوشانند بهره بگیرید چون این نوع جوراب‌ها تاحدودی باعث کاهش درد شده و همزمان به فرایند ریکاوری و گردش سالم خون کمک می‌کنند.

لینک خرید مستقیم جوراب های استپدار تاکتیک

4 نظر داد “جوراب استپدار چیست؟

    سلام من جوراب استوپ دار خریدم دفعه اولی که شستم استوپ هاش مثل درز باز شده آیا کنده میشه یانه؟؟

      سلام خیر کنده نمیشه

      بر عکسش کنید بشورید

    سلام آیا حوراب استوپ دار کفش را خراب میکنه، کف کفشو سوراخ میکنه…؟

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *