بهترین لباس برای بدنسازی

ارسال شده در : Category:مقاله

لباس بدنسازی مناسب دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که باعث فعالیت بهتر و گرفتن نتیجه‌ی مطلوب‌تر در تمرینات بدنسازی می‌شود. عواملی که مناسب بودن این لباس‌ها را تعیین می‌کنند شامل نوع جنس، اندازه و اینکه برای خانم‌ها یا آقایون می‌باشد. باید توجه داشت که لباس‌های بدنسازی مناسب برای خانم‌ها و آقایان متفاوت است که در ادامه به توضیحاتی درباره هر کدام و تاثیری که در فعالیت ورزشی دارند می‌پردازیم.

جنس لباس بدنسازی مناسب:
مهم است که جنس لباسی که برای تمرینات بدنسازی انتخاب می‌کنید با کیفیت باشد تا شما را به نتیجه‌ی مورد نظر نزدیک کند. متداول‌ترین جنسی که برای لباس بدنسازی توصیه می‌شود پنبه‌ای است. پارچه با این جنس رطوبت را به خود می‌گیرد. برای جلوگیری از وا‌رفتن شکل لباس، پنبه را با الیاف پلی‌استر ترکیب می‌کنند. لباس بدنسازی با جنس پنبه‌ای برای آقایان بسیار مناسب است زیرا هنگام تمرینات بدنسازی بخش عمده‌ای از عرق بدن فرد را به خود جذب می‌کند. لباس‌های با جنس پنبه اگرچه متداول هستند اما بهترین لباس موجود نیستند. درست است که پنبه رطوبت را به خود می‌گیرد اما برنامه‌ای برای تبخیر آن ندارد. به همین دلیل هنگام تمرینات بدنسازی عرق مانده در لباس باعث سنگینی و بو گرفتن آن می‌شود. مشکل دیگر این لباس‌ها این است که با هر بار شست و شو و به طور تدریجی شکل خود را ازدست داده و شل می‌شوند. از آنجایی که عوامل بیماری‌زا همچون باکتری‌ها و قارچ‌ها در محیط مرطوب رشد می‌کنند می‌توان گفت لباس‌های پنبه‌ای در صورت نگه داشتن عرق زیاد می‌توانند بیماری‌زا نیز باشند. باید این نکته را رعایت کنید که لباس‌های بدنسازی خود را پس از هر تمرین بشویید.

امروزه اکثر افراد در فکر ایجاد استایل مناسب برای خودشان هستند و حتی برخی از آن‌ها از استایل خود عکس گرفته و در دنیای مجازی به اشتراک می‌گذراند لباس‌های بدنسازی آقایان تنوع بسیار زیادی دارند و برای فصول مختلف و اندام‌های مختلف نیز طراحی شده اند پس در ادامه به بررسی لباس بدنسازی مناسب مورد استفاده در تمرینات خواهیم پرداخت

شورت بدنسازی:

باید دارای ویژگی‌هایی مثل سبکی، داشتن ساختار شبکه‌ای برای لایه‌های درونی و بیرونی که منجر به خروج رطوبت می‌شود در ناحیه کمر نیز باید حالت کشسانی داشته باشد.
شلوار بدنسازی:

بهترین شلوار‌های ورزشی آن‌هایی هستند که رطوبت را به بیرون هدایت می‌کنند. بهتر است که این شلوار‌ها، کشی باشند ولی نباید بیش از حد جذب باشند.
پیراهن بدنسازی:

نباید بیش از حد گشاد باشد و از طرف دیگر هم باید طوری باشد که بجای جذب رطوبت آن را به بیرون منتقل کند.
جوراب بدنسازی:

می‌توانید از جوراب‌هایی با جنس نانو استفاده کنید زیرا از بوی بد پا جلوگیری می‌کند. باید قابلیت شست و شو داشته باشند.
تاپ بدنسازی:

مهم‌ترین ویژگی برای تاپ‌های بدنسازی تهویه‌ی مطلوب است و در کنار آن نیز باید دمای بدن را به صورت ثابت نگه دارند.

لباس بدنسازی مناسب بانوان:
برای بانوان نیز لباس بدنسازی مناسب وجود دارد که ویژگی‌های آن را در ادامه بر می‌شمریم:

شلوار گشاد نپوشید. این شلوار‌ها باعث می‌شوند که از آزادی عمل شما کاسته شود بهتر است برای تمرینات بدنسازی شلوار‌های جذب مانند یوگا بپوشید.
با پوشیدن لباس‌های رنگی جذابیت و روحیه را در خود ایجاد کنید و پر انرژی به تمرینات بپردازید.
جسور باشید بدن خود را با لباس‌های جذب به نمایش بگذارید. برای این کار می‌توانید از شلوارک ورزشی و پیراهن حلقه‌ای بهره ببرید. اینگونه لباس‌ها باعث می‌شوند که شما در طول تمرین احساس راحتی داشته باشید و نیز دمای بدنتان متعادل بماند.
موهایتان را ببندید. این کار باعث می‌شود که عرق مو‌های شما را ‌تر نکند. برای راحتی بیشتر در هنگام تمرین استفاده از تل کشی به شدت توصیه می‌شود.
سویشرت بپوشید برای زمان‌هایی که حس می‌کنید کمی هوا سرد شده است برایتان ضروری است البته می‌توان از آن برای جلوگیری از سرما خوردن نیز استفاده کرد زیرا بعد از تمرین اگر در مجاورت باد قرار گیرد احتمال این بیماری زیاد است از طرف دیگر می‌تواند موجب جذابیت شما نیز شود.
داشتن یک حوله هنگام تمرین بسیار ضروری است چون باعث بهداشت و جلوگیری از سرماخوردگی می‌شود.

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *