بهترین ست های ورزشی

ارسال شده در : Category:بلاگ

اگر می‌خواهید استایل جذابی داشته باشید، تناسب اندام یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید در نظر بگیرید. امروزه روش‌های متعددی برای دستیابی به تناسب اندام برای خانم‌ها و آقایان وجود دارد اما بی‌شک ورزش بهترین روش برای داشتن اندامی متناسب است. از سوی دیگر ورزش روتین و مداوم علاوه بر تناسب اندام تاثیر بسیار زیادی در سلامتی جسم و روح دارد و همین موضوعات سبب شده به خصوص در سال‌های اخیر، بدن‌سازی و دیگر ورزش‌های باشگاهی مورد استقبال گسترده و روزافزون خانم‌ها و آقایان در سرتاسر جهان قرار بگیرد. در این میان انتخاب درست ست ورزشی هم جزو دغدغه‌های مهم ورزشکاران محسوب می‌شود.

اصول ست کردن رنگ لباس

قبل از اینکه بدانیم کدام رنگ ها برای لباس‌های شما بهتر کار می‌کنند، باید کمی به نظریه رنگ‌ها بپردازیم. ساده‌ترین و اصلی‌ترین چیزی که این‌جا باید در نظر بگیرید چرخه رنگ‌ها است که با دیدن آن به یاد رنگین‌کمان می‌افتید. با توجه به این چرخه می‌توانید به‌راحتی ارتباط رنگ‌ها را پیدا کنید و از مهم‌ترین اصول ست کردن رنگ لباس ورزشی هم همین است.

علاوه بر چرخه رنگ‌‌ها یک نکته دیگر هم مهم است. با توجه به فصل سال و البته مد آن سال، می‌توانید از رنگ‌های گرم و سرد استفاده کنید:

  •  رنگ‌های گرم همه آن‌هایی هستند که رنگ مایل به زرد دارند و حس گرمی را به بیننده القا می‌کنند، ازجمله سبز، زرد، نارنجی، قهوه‌ای و قرمز.
  •  از طرف دیگر رنگ‌های سرد مایل به آبی هستند و باعث ایجاد احساس سردی می‌شوند که در صورتی، بنفش و آبی صدق می‌کند.
  •  رنگ‌های انتقالی سبز و قرمز هستند که بسته به میزان آبی یا زرد به‌عنوان گرم یا سرد در نظر گرفته می‌شوند.

ست کردن رنگ لباس ورزشی براساس نوع

این‌که لباس ورزشی شما به چه شکلی است یا چه لباسی را با کدام می‌‌خواهید ست کنید اهمیت زیادی ندارد، ‌مهم این است که قوانین ساده زیر را در نظر بگیرید.

مکمل ست رنگ‌ها

چرخه رنگ یک‌راه میانبر برای هماهنگی موفق لباس‌ها و لوازم جانبی شماست. برای انتخاب یک رنگ مکمل، کافی است دو رنگ را انتخاب کنید که مخالف یکدیگر در چرخه رنگ هستند. مثلا اگر یک پیراهن سبز و شلوار نارنجی بپوشید، ممکن است برخی از افراد به شما طوری خیره شوند که انگار شما یک بیگانه از فضا هستید.

همان‌طور که از چرخه رنگ بالا می‌بینید، رنگ‌های سبز و نارنجی مکمل یکدیگر نیستند. بااین‌حال، اگر پیراهن نارنجی با یک شلوار جین آبی بپوشید یک ترکیب زیبا و چشم‌نواز خواهید داشت. دلیل اینکه رنگ‌های مکمل به‌خوبی باهم کار می‌کنند کنتراستی است که ایجاد می‌‌شود و می‌توانید یک ست ورزشی رنگی جذاب را داشته باشید.

رنگ‌های تک رنگ

مونو به معنای یک است. لباس تک رنگ یا مونوکروم لباسی است که از بالا به پایین یک رنگ باشد. اگر می‌خواهید تک‌رنگ بپوشید بهتر از رنگ‌های خنثی و یا ملایم استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است کمی عجیب به نظر برسید.

رنگ‌های ‌مشابه

رنگهای مشابه آن‌هایی هستند که مستقیماً در کنار یکدیگر در چرخه رنگ قرار دارند از راحت‌ترین راه‌ها برای ست کردن رنگ لباس ورزشی است. این رنگ‌ها هماهنگ هستند و هنگام ترکیب به‌خوبی عمل می‌کنند. بااین‌حال، مطمئن شوید که از مقداری کنتراست در اکسسوری‌های خود استفاده کنید. بهترین گزینه این است که یک رنگ به‌عنوان اصلی و دو رنگ دیگر در نقش مکمل داشته باشید.

رنگ ها را بشناسید

برای داشتن انتخابی بهتر، لازم است رنگ‌ها و اثرات آن‌ها را بیشتر بشناسید.

آبی

آبی تیره حاکی از اعتماد، امنیت و آرامش و نشانه تعادل، وفاداری و ثبات است. اگر آن را چشمگیر و فوق‌العاده دوست دارید، از آبی سلطنتی یا آبی پررنگ هم می‌توانید استفاده کنید.

سبز

قابلیت اطمینان، فروتنی، شفقت و شایستگی اجتماعی تداعی‌هایی هستند که رنگ سبز ایجاد می‌کند. ترکیب تناژهای خاص سبز با مشکی نماد قدرت و اقتدار است. فراموش نکنید: سبز رنگ امید است.

 زرد

رنگ زرد نشان‌دهنده خوش‌بینی، نشاط، شوخ‌طبعی و اشتیاق به زندگی است. البته به‌ویژه در مورد این رنگ، نظریه‌های مربوط به تأثیر نمادین و معنا بسیار متناقض هستند.

قرمز

قدرت، تسلط و قاطعیت، اعتمادبه‌نفس و خلاقیت: کسانی که لباس قرمز می‌پوشند می‌دانند چه می‌خواهند و چگونه به آن دست پیدا کنند. قرمز مانند بیش از هر رنگ دیگری دارای یک سیگنال قوی است و البته که آن را به رنگ عشق هم می‌شناسیم.

نارنجی

پویایی و قدرت؛ رنگ نارنجی در روزهای دلگیر پاییزی یکی از بهترین انتخاب‌هاست. همچنین مظهر گرما هم هست و در کل یک گزینه دوست‌داشتنی در فصول سرد است.

رنگ بنفش

در رنگ بنفش، آبی با قرمز و آب با آتش ترکیب می‌شوند و تضادی جذاب به وجود می‌آورند. درنتیجه، افرادی که از این رنگ استفاده می‌کنند اغلب به‌عنوان افرادی پرتنش و ناآرام یا حتی پرانرژی تلقی می‌شوند.

رنگ قهوه‌ای

به نظر می‌رسد کسی که رنگ قهوه‌ای را انتخاب می‌کند، طبیعت دوست و زمینی است. قهوه‌ای تیره چیزی مرموز و عمیق را تداعی می‌کند. تناژ‌های مختلف قهوه‌ای همیشه بااحساس امنیت همراه هستند.

سفید

گفته می‌شود رنگ سفید نماد پاکی، طراوت و سادگی است. سفید قدرت می‌بخشد، تقویت می‌کند و آرام می‌کند، اما درعین‌حال جاه‌طلبی درونی را نیز بیدار می‌کند.

خاکستری

خاکستری به‌عنوان ترکیبی از سیاه‌وسفید نماد احتیاط و خویشتن‌داری است. وقتی این رنگ را می‌پوشید یعنی برای‌تان مهم نیست که در مرکز توجهات قرار بگیرید. خاکستری همچنین رنگ خرد، احترام، بلوغ و هوش است.

سیاه

اگر بخواهیم دقیق بگوییم، سیاه یک رنگ نیست، بلکه عدم وجود رنگ است. سلطه، جاه‌طلبی، فردیت، خونسردی و رمز و راز: همه اینها نماد رنگ سیاه است.

چه رنگ هایی با همه لباس ها ست می شوند

رنگ‌های سیاه، سفید و تناژهای مختلف خاکستری از مهم‌ترین رنگ‌هایی هستند که باید در کمد لباس خود داشته باشید و جزو رنگ‌های خنثی به شمار می‌روند. این سه رنگ با هر رنگ دیگری به‌خوبی ترکیب می‌شوند و هر وقت حوصله‌ی ست کردن رنگ لباس ورزشی را نداشتید می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. رنگ سفید با چه رنگی ست می‌شود؟ با همه‌ی رنگ‌ها. حتی خود سیاه‌وسفید هم یک کلاسیک همیشگی است که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و همیشه زیبایی و جذابیت خود را دارد.

ست کردن رنگ لباس ورزشی را با رنگ محبوبتان شروع کنید

البته که تا وقتی‌که از رنگ محبوب‌تان استفاده نکنید رعایت قوانین ست کردن لباس ورزشی هم نمی‌تواند حس خوبی به شما بدهد، بعد از انتخاب رنگ موردعلاقه خود می‌‌توانید به سراغ ست کردن آن بروید. به‌علاوه می‌توانید تناژ پوستی خود را نیز در نظر بگیرید و به سراغ رنگ‌های نزدیک به آن نروید. مثلا اگر پوست خیلی روشنی دارید، بیش‌ازحد از رنگ‌های سفید و پاستلی یا کرم استفاده نکنید.

نکات مهم

برای پوشیدن لباس ورزشی ست، مراقبت از راحتی و جذابیت ظاهر بسیار مهم است. در ادامه چند نکته برای پوشیدن لباس ورزشی ست آورده شده است:

1- انتخاب سایز مناسب: حتماً باید سایز مناسب را انتخاب کنید تا در هنگام ورزش، لباس شما به شکل صحیح بر روی بدن قرار گیرد.

2- استفاده از رنگ‌های جذاب: معمولاً لباس‌های ورزشی با رنگ‌های جذاب تولید می‌شوند. به دلیل اینکه همچین رنگ‌هایی به چشم خوش می‌آیند، پوشیدن آن‌ها باعث خوداثباتی شما در هنگام ورزش می‌شود.

3- استفاده از لباس داخلی مناسب: قبل از پوشیدن لباس ورزشی ست، حتماً باید چک کرد که لباس داخلی شما مناسب است چون این لباس‌ها به شکل صحیح بر روی بدن قرار گرفته و از خشک شدن عرق در هنگام ورزش جلوگیری می‌کنند.

4- استفاده از کفش مناسب: کفش‌های ورزشی نقش بسیار مهمی در راحتی و جذابیت ظاهر شما دارند. حتماً باید کفش مناسب را انتخاب کنید تا در هنگام ورزش، پای شما به شکل صحیح درون کفش قرار گیرد.

5- استفاده از لباس‌های تک لایه: در هنگام پوشیدن لباس ورزشی ست، بهتر است از لباس‌های تک لایه استفاده کنید تا عرق را به خوبی جذب کند.

6- استفاده از لباس‌های با طول مناسب: حتماً باید لباس‌های با طول مناسب را انتخاب کنید تا در هنگام ورزش، نگران نبودید که لباس شما بالاتر چسپید یا پائین تغلیظ شود.

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *